Virussoftware in orde, firewalls niet
De huidige generatie antivirussoftware biedt voldoende bescherming tegen computervirussen. Dat heeft de Consumentenbond vandaag geconcludeerd uit een vergelijkend onderzoek. Firewalls, die computers moeten beschermen tegen inbraak, blijken echter niet altijd waterdicht.De bond is geschrokken van de uitkomsten die zijn gepubliceerd in de Digitale Consument die vandaag verschijnt. Mensen moeten tegenwoordig een goed beveiligde computer hebben, anders vragen ze om problemen. Zelfs als ze voorzorgsmaatregelen hebben genomen zijn consumenten nog steeds niet verzekerd van een veilig internet.
Vorig jaar testte de Consumentenbond ook antivirusprogramma’s en firewalls. Toen waren de resultaten andersom; de virusscanners lieten een steekje vallen en de firewalls boden voldoende bescherming. Dit jaar heeft de bond 808 virussen losgelaten op een pc. De merken Data Becker en Kaspersky Antivirus presteerden goed. Ook Denda, F-Secure, Steganos en McAfee behaalden een goed resultaat.
Met de firewalls is het slechter gesteld. De geteste firewalls houden niet stand als de computer wordt aangevallen door bepaalde hackers en virussen. Ook de zogeheten Trojaanse paarden die bijvoorbeeld belangrijke gegevens uit een pc naar buiten smokkelen naar internetcriminelen kunnen zo binnenkomen. De Consumentenbond vindt dit frappant. Consumenten zijn daardoor niet verzekerd van een voldoende beveiligde computer terwijl ze daar wel voor betalen.
0 reacties:
Een reactie plaatsen
<< Startpagina